Polski Komitet Normalizacyjny oraz Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej organizują w roku szkolnym 2013/2014 II edycję ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i ja” dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz z placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Celem konkursu jest wzrost świadomości o znaczeniu normalizacji w życiu codziennym oraz w osiąganiu sukcesu ekonomicznego, a także przygotowanie specjalistów do wykorzystywania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce zawodowej. Istotna jest również realizacja zaleceń UE w zakresie rozpowszechniania wiedzy normalizacyjnej i uświadomienie, iż dzięki niej życie staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.

Zadanie dla uczniów w kategorii „Esej” polega na napisaniu opracowania nt: „Normalizacja jest dla nas i wokół nas”, w kategorii „Grafika” – na stworzeniu na ten sam temat pracy plastycznej w dowolnej technice w formacje A4.

Zadaniem nauczycieli jest napisanie scenariusza lekcji: „Normalizacja. Dlaczego uczeń musi o niej wiedzieć?” Na najlepszych autorów czekają cenne nagrody rzeczowe.

Konkurs trwa od 27 września br. do 17 stycznia 2014 r. Udział w konkursie należy zarejestrować do 10 stycznia 2014 r. przez formularz znajdujący się na www.pkn.pl.

Prace można nadsyłać mailowo lub listownie. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej PKN w lutym 2014 r.

Patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Polski Komitet ds. UNESCO oraz Mazowiecki i Podkarpacki Kurator Oświaty. Patroni medialni: „Przegląd Techniczny”, miesięczniki „Perspektywy”, „Edukacja i Dialog”, portale: Interklasa.pl, Edukacja.net, Edu.info.pl, Eid.edu.pl

Więcej o konkursie www.pkn.pl/konkursy-0
Kontakt: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,
tel. 22 556 76 39, 22 556 74 77