Inżynier mechanik ze stołecznego Rembertowa, absolwentka Politechniki Warszawskiej. Kobieta przedsiębiorcza, współwłaścicielka rodzinnej firmy produkcyjnej Glass Decorator s.c. Elżbieta Jabłońska, Krzysztof Jabłoński (syn). Firma zajmuje się produkcją i montażem bezpiecznego, laminowanego szkła budowlanego.

W przeszłości pracowała w Warszawskich Zakładach Mechanicznych (WZM), później wraz z mężem prowadziła Zakład Metalizacji Próżniowej. Firma była jednym z prekursorów próżniowej metalizacji szkła do luster samochodowych. Obecnie pracuje nadal „w szkle”, ale zdobiącym mieszkania i meble. Jej firma jest też jedną z pierwszych, która wprowadziła tego typu wyroby na polski rynek. 

Inż. Elżbieta Jabłońska rozpoczynała swoją edukację od Technikum Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie, które należało w latach 70. do najlepszych stołecznych szkół średnich. Pani Ela – z przyczyn materialnych- podjęła po tej szkole pracę, a studia na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej ze specjalnością automatyka i metrologia kończyła systemem wieczorowym. Pierwszym miejscem pracy był Instytut Technologii Elektronowej, potem została zatrudniona w WZM nr 2. Zakład zajmował się głównie dostawami dla wojska i specjalizował się w produkcji wtryskiwaczy. Różnicowy czujnik pneumatyczny do badania przepływów w tych wtryskiwaczach był tematem jej pracy dyplomowej. Postanowiła jednak zająć się wychowaniem dwójki dzieci, a do pracy zawodowej powróciła po 10 latach, gdy rozpoczynała się gospodarka rynkowa. Wraz z mężem otworzyła zakład produkujący lustra samochodowe.

W latach 90. zajęli się także produkcją ceramiki reklamowej. Wejście chińskiej konkurencji wymusiło zmianę branży i obecnie – wykorzystując technologię laminowania szkła - inż.Elżbieta Jabłońska tworzy artystyczne produkty szklane wykorzystywane w budownictwie, wykańczaniu wnętrz i produkcji mebli. Na zakup linii technologicznej, maszyn i urządzeń firma uzyskała dotację z Unijnego Programu „Innowacyjna Gospodarka”. hp