Jak chyba każdy, tak i ja też mam swoje hobby. Moje zainteresowania z upływem lat oczywiście jednak się trochę zmieniały. W szkole podstawowej interesowałem się motoryzacją, szczególnie motocyklami, grałem w piłką nożną oraz uczyłem się gry na instrumentach muzycznych. Początkowo na gitarze, później keyboardzie, a w końcu na flecie prostym. I właśnie instrumenty dęte najbardziej przypadły mi do gustu. W szkole średniej byłem nawet członkiem orkiestry dętej, gdzie grałem na klarnecie. Muzykowanie to ogromna przyjemność, a pierwsze występy do dziś pozostają niezapomnianym przeżyciem.

W okresie studiów, zważywszy na lokalizację stadionu Wisły Kraków w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Górniczo-Hutniczej, w przerwach między zajęciami często wybierałem się obserwować treningi tej właśnie drużyny. Starałem się też jako prawdziwy kibic nie opuścić żadnego meczu drużyny, której byłem fanem. Atmosfera na trybunach była fantastyczna. Pucharowe mecze rozegrane z AC Parma czy FC Schalke 04 dostarczały niesamowitych emocji. Szkoda, że dziś Wisła nie prezentuje takiego poziomu jak miało to miejsce wtedy, a i naganne zachowanie kibiców często nie pozwalają na pełną satysfakcję z uczestnictwa w sportowym widowisku.

Nie mogę nie wspomnieć o moich zainteresowaniach związanych z obserwacją otaczającego nas świata. Zarówno w skali mikro, jak i makro. Od intrygujących mikrostruktur wszelkiego rodzaju stopów metali po amatorskie uprawianie astronomii, dającej możliwość obserwacje pięknego i tajemniczego zarazem kosmosu. Żona żartuje, iż może któregoś wieczoru uda mi się odkryć jakąś nową kometę czy planetoidę.

Obecnie na uprawianie hobby trochę brakuje czasu - nie licząc wykonywanej pracy, bo to, co robię zawodowo, również sprawia mi wiele przyjemności. Wieczory staram się poświęcać rodzinie. Dwie córeczki zawsze znajdą dla mnie jakieś zajęcie czy zabawę, do której okazuje się, że jestem koniecznie potrzebny. Jeżeli uda się wygospodarować trochę wolnego czasu dla siebie, chętnie wykorzystuję go do obejrzenia filmu. Mile widziana jest zarówno dobra komedia, kino sensacji czy science fiction.