Niestety, na hobby nie mam zbyt wiele czasu, bo inwestycje, które nadzoruję, są zlokalizowane w różnych rejonach Polski. Dzięki temu poznałem wiele ciekawych regionów i walory tradycyjnej polskiej kuchni, która jest doskonała. Ważna dla mnie jest rodzina i dom, tam też spędzam każdą wolną chwilę.

Wolny czas to przede wszystkim sport, muzyka, dobra książka i podróże. Jestem też kibicem siatkówki i piłki ręcznej. Sentyment do tej dyscypliny został mi z czasów studenckich. Grałem w drużynie AZS Bydgoszcz w rozgrywkach ligowych.

Lubię literaturę sensacyjną i takież filmy. Zaczynałem od Roberta Ludluma, potem był Tom Clancy, a obecnie literatura skandynawska, m.in. trylogia „Millenium”. Książki i filmy, np. amerykańska wersja „Dziewczyny z tatuażem” z Danielem Craigiem. Jeśli chodzi o muzykę, to preferuję nagrania popularne w latach młodości, czyli ciężki rock lat 60. i 70.: King Crimson, Black Sabbath, Uriah Heep, Deep Purple, Led Zeppelin.

Lato to czas na podróże z rodziną. Bardzo lubimy planować trasy wyjazdów. Jednak decydujący głos w dyskusji ma nasz syn, dziś już informatyk, podróżnik; to on z moją córką gimnazjalistką wyznaczają cel podróży. Dzieci są doskonałymi przewodnikami po tym trochę szalonym świecie. Ostatnio wróciliśmy z przepięknej Turcji. W zimowe wieczory przy kominku, popijając raki rozmawiamy o nowych przygodach. W niedalekiej przyszłości planujemy Hiszpanię, bo córka będzie chodzić do klasy hiszpańskiej, a potem Krym, bo uczy się też rosyjskiego.