Chwilę po uroczystości finałowej plebiscytu o tytuł „Złotego Inżyniera” ze Zbigniewem Gryzło, laureatem w kategorii ,,Ekologia”, rozmawialiśmy o introdukcji głuszca, gdyż ochrona przyrody jest jednym z moich dodatkowych zainteresowań.

Wiadomo, że organizm człowieka powinien być obciążony symetrycznie, a więc zarówno wysiłek umysłowy, lecz również fizyczny. Dlatego w wolnych chwilach staram się często przebywać na łonie przyrody – w górach, ale przede wszystkim w lasach. Ze względu na miejsce zamieszkania są to obszary głównie Beskidu Niskiego, a następnie Bieszczadów i Tatr, zimą często na nartach śladowych.

Poza tym pasjonuję się historią Polski, w tym szczególnie okresem narodzin państwa, a następnie historią II Rzeczypospolitej, zwłaszcza czasem odzyskiwania niepodległości i wojną 1920 r. Dobrze byłoby, aby jedna z najważniejszych zwycięskich wojen w historii państwa polskiego miała swe muzeum w Warszawie, Muzeum Bitwy Warszawskiej. Jego zaczątkiem mógłby być np. niedawno odzyskany czołg z tego okresu.

Żona Irena, jest prawnikiem, również córka, Natalia jest absolwentką Wydziału Prawa, Uniwersytetu Jagiellońskiego.