Prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta RP 29 maja w Poznaniu powiedział: sukcesy biznesowe są dzisiaj miarą nowoczesnego polskiego patriotyzmu. Prezydent, który wręczył nagrody w czterech kategoriach, przekonywał, że mają one służyć polskiej gospodarce.

W kategorii „Innowacyjność” prezydencką nagrodę otrzymał Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu; w kategorii „Obecność na rynku globalnym” zwyciężyły Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.; w kategorii „Ład korporacyjny i  społeczna odpowiedzialność biznesu” uhonorowane zostało Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona; w kategorii „Zielona gospodarka” zwyciężyła Grupa Energa.

 Prezydent Komorowski zaznaczył podczas uroczystości, że nagroda ma jedynie wymiar głównie symboliczny. - Za tym symbolem (...) stoją bardzo konkretne dokonania (...). Każdy realny sukces dziś wyróżnionych (...) składa się na jak najbardziej realny, wymierny wymiar sukcesu polskiego biznesu, polskiej gospodarki - ocenił.

Prezydent Komorowski powiedział, że przyszłość Polski zależy zarówno od umiejętności zachowania tego z naszej tradycji, co dała nam historia, ale także od tego, czy potrafimy naszą wielkość, odwagę i marzenia realizować na gruncie rozwoju gospodarczego. Na zakończenie podziękował zarówno tym, którzy zgłosili nominacje do nagrody, jak i kapitule konkursu. Jak zaznaczył, nagroda prezydencka jest formą podziękowania dla bardzo licznych, którzy pracują (...) na sukces polskiej przyszłości gospodarczej.

Bronisław Komorowski odwiedził też ekspozycje targów ITM Polska na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w tym stoisko Centrum Innowacji FSNT-NOT.

mj