Tegoroczne obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, organizowane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, zainauguruje Wielka Gala, która 17 maja odbędzie się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Podczas Gali nastąpi wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce.
Mimo że do oficjalnego otwarcia Dni pozostaje jeszcze z górą miesiąc, już odbywają się seminaria, konferencje i konkursy poświęcone Światowemu Dniu Społeczeństwa Informacyjnego. Agenda tegorocznych obchodów ŚDSI obejmuje m.in.: „Dni Otwarte ECDL” (26-30.03), „Konkurs Informatyczny TIK? – TAK!”, (26-30.03)„ a także „Atuty i pułapki przejścia na telewizję cyfrową” (8.05).

Dzień przed oficjalnym otwarciem Dni, 16 maja w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Internet w Polsce – dziś i jutro”. Natomiast Gali 17 maja będzie towarzyszyć spotkanie przedstawicieli rządu i parlamentu z reprezentantami środowiska teleinformatycznego pt. „Wzajemne oczekiwania administracji państwowej i sektora teleinformatycznego”. 18 maja zaś odbędzie się debata „Kultura w cyfrowym świecie”. Jednocześnie 14-18 maja na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się Finały 36. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

Co roku patronem obchodów ŚDSI w Polsce jest Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie oraz UNESCO.

Więcej informacji na stronie: www.sdsi.pti.org.pl

Patronem medialnym Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego jest m.in. Przegląd Techniczny. mj